Ürünleriniz vegan mı?

Bir yiyeceğin vegan olabilmesi için hiç bir hayvansal gıdanın kullanılmaması gerekir. Biz bazı tatlılarımızda kullandığımız doğa bal dışında hiç bir hayvansal ürün kullanmıyoruz. Bu açıdan ürünlerimiz % 90 vegan diyebiliriz.

Pişirilmeyen yiyeceklerde hijyeni nasıl sağlıyorsunuz

Pişirmek yiyeceklerdeki bir çok enzim ve vitamini yok ettiği gibi bakteri ve mikropları da yok eder. Biz kullandığımız tüm yeşillik, sebze ve meyveleri yıkadıktan sonra özel makinemizde ozonla dezenfekte ediyoruz.

Ürünlerinizde et yoksa proteini nasıl sağlıyorsunuz

Bilinen yanlışlardan biri de proteinin sadece et ve süt ürünlerinden sağladığıdır. Ispanak, karnıbahar, brokoli, badem, fındık, chia tohumu bitkisel kaynaklı proteinlere örnek verilebilinir. Protein eksiliği sanıldığı kadar sık görülen bir durum değildir, tam tersi fazlalığı daha fazla yaşanmakta olup fazla proteinin vücuda verdiği hasar daha yüksektir. Çin kırsalında yapılan en büyük çaplı deneylerden biri bunu açıkca göstermektedir. Daha önce bitkisel kaynaklı beslenen çinlilerin daha et kaynaklı beslenmeye geçtikten sonraki hastalıklarını konu alan çalışmaya buradan göz atabilirsiniz. https://en.wikipedia.org/wiki/The_China_Study

Sadece çiğ gıdalarla beslenerek sağlıklı yaşamak mümkün mü?

İnsanlar milyonlarca yıl çiğ beslenerek hayatta kaldılar. Şimdi de gerçek beslenme düzenimize geri dönen çiğ beslenmecilerden gördüğümüz kadarıyla, evet mümkün. Çiğ beslenme kişiyi, paketli gıdalardan, katkı maddelerinden olabildiğince uzak tutuyor. Vücudumuzu alkali yapısına uygun yiyeceklerle beslemeye yönlendiriyor. Enzim depolarımızı boşaltmadığımız için kendimizi yemekten sonra ağır, şişmiş ve bitkin hissetmiyoruz. Çiğ beslenenler oldukça genç görünüyor ve yaşam enerjileri fark edilir derecede yüksek oluyor. Binlerce örnekten biri olan Annette Larkins’in web sitesini incelemenizi tavsiye ederiz. http://www.annettelarkins.com/

Ürünleriniz kilo vermeye yardımcı mı ?

Kilo vermek sağlıklı beslenmenin olumlu bir yan etkisi diyebiliriz. Asidik vücut yapısına sahip kişilerin bünyeleri fazla asidi vücuttan atmaya çalışır, atamadığı kısmı ise yağ ile sararak vücutta depolar. Böylece vücudun yüksek asitten zarar görmesini engeller. Vücudun yapısına uygun alkali yiyecekler bünyeye ek yük getirmediği gibi kanın alkali kalmasına yardım ettiği için fazladan depolanan yağların da yakılması sağlanır. Bu depolanmış yağların ismi ingilizce “fatty acid” dir.  Ch’i de servis ettiğimiz yiyecekler sizin kolayca hazmedeceğiniz ve sonrasında bitkinlik hissetmeyeceğiniz yiyeceklerdir. Enerji seviyenizin artmasına bağlı olarak yaktığınız kalori miktarı da artacaktır.  Ayrıca kilo alamayanlar için de uygun beslenme tavsiyeleri ile meyve ve kuruyemişlerle lezzet kattığımız tatlılarımızı ve smoothilerimizi deneyerek sağlıklı bir şekilde ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Tatlılarınız da pişirilmeden mi yapılıyor?

Tatlılarımızın hiç birinde işlenmiş şeker bulunmaz. Tamamen glutensiz ve süt ürünsüzdür. Her ne kadar pişmiş gibi görünseler de tamamen çiğ ve içlerindeki yaşam enerjisi “ch’i” kaybolmamış sağlıklı tatlılarımızı deneyince müdavimi olacaksınız.